Wymiana matrycy w ACER ASPIRE ONE AOA 110 – 150


Dzisiaj zajmę się wymianą matrycy w moim pechowym Aspire One, znajduje się w nim 8,9″ matryca, drobny wypadek (spadające pudełko z szafki) uśmiercił poprzednią 🙂

Słaba jakość zdjęć, ale taki już mam aparat 😀

Do rzeczy:

1. Pierwszym krokiem jest zlokalizowanie i usunięcie zaślepek nad śrubkami, są one przymocowane na klej więc trzeba je powadzić igłą bądź małym śrubokrętem i odkleić.

2. Wykręcamy odkryte śrubki (6 sztuk) po czym delikatnie podważając zdejmujemy przedni plastik (ramkę dookoła wyświetlacza na której w lewym górnym rogu znajduje się napis ACER).

3. Po zdjęciu maskownicy naszym oczom ukazują się śrubki mocujące ekran do obudowy laptopa, odkręcamy.

4. Jeśli zakupiony przez nas wyświetlacz nie posiada mocowań (blaszki którymi ekran przymocowany jest do obudowy) odkręcamy je, zamocowane są do ekranu o bokach w miejscach w których znajdują się śrubki mocujące ekran do obudowy.

5. Demontaż ekranu rozpoczynamy od góry delikatnie odciągając go od obudowy, należy uważać na przyklejone dwustronną taśmą które prowadza do kamery i mikrofonu.

 

6. Ostatnim krokiem w demontażu jest wypięcie taśmy podłączonej do matrycy, należy ja delikatnie wypchnąć w kierunku oznaczonym na zdjęciach.

7. Montaż nowego ekranu wykonujemy odwracając postępowanie. Pamiętając o tym żeby dobrze ekran przyłożyć ponieważ przykleją nam się przewody od kamerki i mikrofonu.

Gotowe 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.