Instalacja Windows 7 z pendrive. 3


Dość często korzystam z instalacji win 7 z pendrive od kiedy mój napęd DVD odmówił posłuszeństwa 🙂

Korzystałem za każdym razem z poradnika znajdującego się tu. Ale wyszukiwanie go za każdym razem w googlach było denerwujące 😛

Więc do rzeczy, potrzebny nam będzie pendrive minimum  4GB:

  1. Klikamy Menu start > Uruchom.
  2. Wpisujemy polecenie diskpart, następnie list disk. Zostanie wyświetlona informacja o podłączonych do komputera napędach. Następnie wpisujemy polecenie select disk X (gdzie X jest numerem dysku przyporządkowanym do klucza USB). Pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu który to jest twój pendrive (po rozmiarze) bo możesz skasować sobie wszystko z dysku 😀
  3. Wpisujemy clean, potem create partition primary i select partition 1, a następnie active. W tym momencie nasz pendrive zyskał partycje z flaga botowalną.
  4. Formatujemy stworzona partycję: format quick fs=ntfs i nadajemy jej nową literę, na przykład X, poprzez polecenie: assign letter=X . Oraz opuszczamy program diskpart poleceniem exit .W tym momencie pendrive pojawi się w moim komputerze.
  5. Następnie wkładamy płytę instalacyjną win7 do napędu bądź montujemy obraz płyty.
  6. Następnie kopiujemy sektor rozruchowy z płyty (obrazu) na pendrive: B:\boot\bootsect.exe /nt60 X: (gdzie litera B to litera napędu DVD lub obrazu Windows 7, a X, to litera dysku pendrive).
  7. ostatnią czynnością jest skopiowanie zawartości płyty instalacyjnej na pendrive, wydajemy polecenie: xcopy B:\* X: /s (to trwa chwilę więc nie przejmujcie się jeśli zatrzyma się na dłuższy czas na jakimś pliku, poprostu poczekajcie).

Po zakończeniu kopiowania pendrive jest gotowy do działania, pamiętajcie o odpowiednim ustawieniu opcji bootowania w biosie aby wystartował wam komputer z pendrive.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy do “Instalacja Windows 7 z pendrive.