Po 5 latach bezproblemowej pracy zauważyłem ze często zawartość najniższej półki w zamrażalniku jest miękka i rozmarznięta, co za tym idzie nie nadawała się ona do przechowywania żywności w tym miejscu (zamarzająca i rozmarzająca na zmianę nie nadawała się do jedzenia).
Przyczyną tego okazało się oblodzenie parownika które zatkało odpływ oraz uniemożliwiło dopływ zimnego powietrza do dolnej półki:
Aby się dostać do tego miejsca po usunięciu wszystkich półek na dole odkręcamy dwa wkręty i możemy wyciągnąć plastikową ścianę zamrażarki która trzyma się na zatrzaskach zaczynając od dołu (jeśli oblodzenie występuje na zewnątrz plastikowej ścianki na zgięciu przy dole to najpierw rozmroź zamrażarkę a dopiero próbuj zdjąć plastikowe plecki ponieważ są przymarznięte od tyłu).
Po rozmrożeniu i przeczyszczeniu zamrażalnika widać gdzie znajduje się odpływ skroplin (pod parownikiem):
Na chwile obecną zamrażalnik działa już prawidłowo ale trzeba obserwować czy nie powtórzy się niedługo ten sam problem, jeśli tak będzie trzeba sprawdzić drożność wężyka odpływowego z zamrażalnika.
Gotowe 😉
Instrukcja obsługi na przyszłość 🙂
Instrukcja demontażu podzespołów lodówki:
Linkografia:
Zaloze sie ze za szczesliwy nie byles jak Ci zarelko zwiedlo w lodowce… Perspektywa psujacej sie lodowki tez by mnie nie ucieszyla.
Rozmrazaj lodowke / zamrazarke czesciej. Co pol roku jak ja 😉😁.
Pozdrawiam!