TV Philips OLED 934 aktualizacja systemu Android TV do wersji 11


Posiadając telewizor Philips 55OLED934/12 ucieszyłem się z informacji w intrenecie że dostanie on aktualizację do Androida 11 (oryginalnie sprzedawany z wersją 9).

Niestety czekając nie dostawałem powiadomienia o dostępności aktualizacji, ręczne sprawdzanie również pokazywało brak dostępnych aktualizacji.

Po kontakcie ze wsparciem z Philips TV otrzymałem dostęp do aktualizacji poprzez OTA która niestety nie chciała się zainstalować automatycznie. Rozwiązaniem okazała się aktualizacja ręczna z pendrive przy użyciu pliku który otrzymałem od suportu Philips TV 🙂

Ale do rzeczy:

1. Upewniamy się że posiadamy zainstalowany najnowszy update do naszego telewizora Philips 55OLED934/12 dostępny poprzez OTA. Dla mnie było to TPM191E_R.101.002.178.000 datowany na 15.04.2022.

Jeśli nie to instalujemy aby mieć najnowszy dostępny update Androida 9 (czyli ten podany powyżej) przechodząc w Ustawienia > Aktualizacja oprogramowania > Wyszukaj aktualizacje > Wybierz opcję Połączenie z Internetem

2. Potrzebujemy pendrive przynajmniej 4GB który formatujemy na FAT32:

2. Pobieramy plik z aktualizacją TPM191E_R.201.000.215.200_upg.zip

3. Rozpakowujemy pobrane archiwum ZIP.

4. Kopiujemy plik autorun.upg z rozpakowanego archiwum do głównego folderu naszego pendrive:

5. Wkładamy przygotowany pendrive z plikiem autorun.upg do gniazda USB1 w telewizorze.

Po wykryciu i przeskanowaniu pendrive telewizor poinformuje nas o dostępnej aktualizacji i zasugeruje instalację, jeśli nie możesz ją uruchomić ręcznie poprzez opcję Ustawienia > Aktualizuj oprogramowanie > Wyszukaj aktualizacje > Wybierz opcję USB.

Gotowe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.