Aktualizacja Blackberry 8520 Curve do wersji 5


No więc dzisiaj postanowiłem zupdatować jedyną jarzynkę do jakiej mam „pełny” dostęp 🙂

Instrukcja aktualizacji OSu w telefonie w momencie występowania problemu z komunikatem sugerującym, że update jest możliwy tylko dla subskrybentów usługi BlackBerry

1. Pobieramy aplikację BBSAK

http://chomikuj.pl/Frogger/BLACKBERRY

w podfolderze Blackberry/Aplikacje/BBsak, hasło do folderu blackberrysoft

2. Tworzymy pełną kopię zapasową danych naszego urządzenia, lub wybranych elementów, które chcemy przenieść na nowy OS. Dokonujemy tego wykorzystując Desktop Managera:

POBIERZ DESKTOP SOFTWARE

3. Uruchamiamy BBSAK, upewniamy się, że terminal jest podłączony i klikamy na zakładkę „Backup/Restore” (w wersjach starszych niż 1.6 nie ma takiej zakładki, więc można to pominąć) i wybieramy opcję „Wipe”

UWAGA: Wybranie opcji WIPE spowoduje wyczyszczenie naszego terminala i bezpowrotną utratę danych, których nie uwzględniliśmy w procesie tworzenia kopii zapasowej!

4. Pobieramy interesującą nas wersje oprogramowania systemowego (OS) i instalujemy na komputerze (z chomikowego linku podanego powyżej lub tak jak ja z oficjalnej strony):

https://swdownloads.blackberry.com/Downloads/entry.do?code=A957AA96221D0B7CB99AB072EAED7BF9

5. Następnie bardzo ważne jest usunięcie pliku vendor.xml z katalogu C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\AppLoader i RIM Internal Tool (nie w kazdym OS, ale warto upewnić się, że nie mamy tego w systemie)(poprzez odinstalowanie tego elementu narzędziem Dodaj/Usuń)

6. Ponownie otwieramy zakładkę „Backup/Restore” wybieramy tym razem opcję „Load OS” i postępujemy zgodnie ze wskazówkami przedstawianymi na ekranie.

W wypadku problemów o kodzie 507 (po akcji wipe telefon się restartuje i wyskakuje że nie ma OSu) uruchamiamy plik:

C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\AppLoader\Loader.exe

7. Po zakończeniu aktualizacji i uruchomieniu terminala otwieramy Desktop Managera i przywracamy wszystkie nasze dane z kopii zapasowej.

Gotowe 🙂

Linkografia:

http://www.bbforum.pl

http://btsc.webapps.blackberry.com/btsc/viewdocument.do;jsessionid=4AFC47DECF48CEC294E1E057D2213849?noCount=true&externalId=KB22944&sliceId=1&cmd=&forward=nonthreadedKC&command=show&kcId=KB22944&ViewedDocsListHelper=com.kanisa.apps.common.BaseViewedDocsListHelperImpl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.