Witam, po przerwie. Dzisiaj dostałem w swoje ręce router BlackBox WA2204A, bardzo popularny i funkcjonalny sprzęcik za małe pieniądze który „umarł” podczas aktualizacji firmware, a dokładnie przy przechodzeniu z oprogramowania APRouter na firmowe oprogramowanie minitara 🙂
No więc z nieznanych przyczyn nie mogłem uruchomić opcji wgrywania po TFTP więc zaczołem czytać „google” i rozkręciłem router.
Do ożywiania użyłem docelowego oprogramowania, znalazłem kilka opinii że jest to najstabilniejsze oprogramowanie na ten sprzęt a więc:
Router wewnątrz wygląda tak:
U siebie podejrzewałem problem z przyciskiem reset ponieważ mimo iż router przechodził niby w tryb recovery to nie akceptował przesyłania plików przez tftp.
Więc wziąłem śrubokręt, i zwarłem piny w miejscu w którym wlutowany jest przycisk reset, ale szczegółowa instrukcja przełączania w tryb recovery będzie poniżej.
No więc pobieramy program PumpKIN:
http://kin.klever.net/pumpkin/binaries#
i instalujemy.
Teraz do rzeczy:
1. Podłączamy router bezpośrednio do komputera przewodem sieciowym.
2. Ustawiamy we właściwościach naszego połączenia sieciowego adresację IP w protokole TCP/IP v4 na taką:
3. WAŻNE!! Podłaczamy zasilacz routera do sieci ale NIE podłączamy go jeszcze do routera.
4. Wciskamy przycisk RESET ( w moim przypadku zwarłem piny na płytce śrubokrętem), podłączamy zasilanie do routera, trzymamy reset przez ok 10 sekund.
5. Puszczamy reset i uruchamiamy program PumpKIN.
6. W programie PumpKIN wybieramy opcje Put File i wybieramy plik config-vpn-ogf.bin, jako Remote host wpisujemy 192.168.1.6
Po kliknięciu OK plik zostanie wysłany do naszego routera.
Podobnie postępujemy z pozostałymi dwoma plikami.
UWAGA!!! Kolejnośc wgrywania :
config-vpn-ogf.bin
linux-1.4.bin
webpages-vpn.bin
Po wgraniu pliku linux-1.4.bin następuje restart routera, należy wprowadzić go ponownie w tryb recovery i dograć plik webpages-vpn.bin lub jeśli nie mieliśmy wgranego żadnego niestandardowego oprogramowania takiego jak np. APRouter to możemy tego dokonać już przez przeglądarkę.
7. Wyłączamy i włączamy ponownie router. Wchodzimy przy pomocy przeglądarki pod adres 192.168.1.254 i konfigurujemy router 🙂
Jako ciekawostkę dorzucę link do strony gdzie został opisany podobny router (bazujący na tym samym PCB):
http://www.bcwireless.net/moin.cgi/GigaFast_WF719-CAPR
Oraz adres strony który pozwala nam wywoływać polecenia systemowe na routerze 🙂
Hej,
posiadasz jeszcze może binarki do tego modemu?
Hej, nie posiadam już plików ale spróbuj soft z rad wgrać: LINK
A jeśli nie to poczytaj ten wątek na Elektrodzie
Dziękuję Ci dobry człowieku za ten tutorial. Uratowałem dziś Pentagrama Cerberus WiFi Lite P6381-0 i śmiga na tym sofcie jak nigdy dotąd. Jeszcze raz dzięki.